MARIJA - výživová poradna

O hubnutí vím všechno a přesto se mi nedaří shodit ani kilo. Čím to je?

To je bezkonkurenčně nejfrekventovanější věta, kterou klienti vysvětlují důvod své návštěvy v poradně.
Je to skutečně tak? Vědí opravdu všechno? Kdyby tomu tak bylo, asi by nepotřebovali pomoc nutričního specialisty. Celý problém je složitější. Zvykli jsme si už na to, že téměř všechna média ovládla témata, jakými jsou zdravá výživa, životní styl, hubnutí. Logicky nejvíc přitahují titulky typu „jak zhubnout rychle a bez cvičení“ nebo „stačí 3 koktejly denně a jste jako proutek….“ atd. atd.

A v tom je právě ten zakopaný pes. Tyto rady mohou – v tom lepším případě – pomoct zhubnout o nějaké to kilo, ale nikdy ne dlouhodobě a natrvalo. Nevím, kdo se chce trápit půl roku s dietou, zhubnout krásných 10 kg, aby je po skončení diety opět nabral zpátky s „bonusem“ dalších x kg navíc. Není totiž ani tak těžké zhubnout, ale novou váhu si udržet. A k tomu většina tzv. zaručených rad mlčí.

My pracujeme jinak. Zajímá nás nejen vývoj hmotnosti či absolvované diety, ale celý příběh, který vás k nám přivedl. Ptáme se na všechno, co s vaším životem souvisí, zdravotní a rodinnou anamnézu nevyjímaje. A to všechno proto, že pro dlouhodobé hubnutí nestačí ono klasické výdej musí být vyšší než příjem. Těch podmínek je mnohem a mnohem víc. Vycházejí jednak z biochemické individuality každého z nás a také z opomíjené skutečnosti, že jídlo je vysoce emotivní záležitost a nelze ho ovlivňovat jen vědomou myslí.

Víme, že nejtěžší překážkou na cestě k vysněné postavě je nutnost nahradit letité návyky novými. Není to vůbec jednoduché, a námi na to ale nebudete sami! Sestavení individualizovaného stravovacího programu je standard, ale navíc u nás najdete i další rady a veškerou podporu, jak dlouho budete potřebovat.
Stačí kliknout na tlačítko „POPTEJTE NÁS,“ napsat nám na sebe kontakt a se zbytkem už vám pomůžeme.

Domluvíme si vstupní konzultaci, kde všechno probereme a navrhneme možný postup případné další spolupráce.

Udělat první krok – to je to, co odlišuje vítěze od poražených. (Brian Tracy)