MARIJA - výživová poradna

Služby

Profesionální a individuální přístup ke každému z vás…

Pokoušeli jste se zhubnout nebo upravit si jídelníček svépomocí? Ve většině případů to dopadá stejně – opakované neúspěchy v podobě jo-jo efektů přecházející v nechuť cokoli dál zkoušet. A přitom je to tak jednoduché – stačí využít odborné pomoci. Ta naše nespočívá jen v úpravě hmotnosti, ale zaměřujeme se na celkové zlepšení životního stylu klienta. Nepoužíváme výživové doplňky, protože se domníváme, že až na nepatrné výjimky, pestrá a vyvážená strana poskytuje vše, co tělo potřebuje, a není třeba žádné substituce.

„Určitě víte, že v případě výživy a celkově nutričního poradenství se nevyplatí šetřit. Vždy je efektivnější svěřit se do rukou odborníků, než experimentovat s vlastním zdravím. Navíc léčba často stojí několikanásobně více než odborné výživové poradenství.“

Redukce váhy bez výživových doplňků

Zdravé hubnutí bez hladovění a bez poškozování zdraví je alfa omegou úspěchu. Ptáte se, jak zhubnout? Není umění rychle zhubnout, ale naopak si váhu dlouhodobě udržet. Každý máme jiný metabolismus, proto neexistují univerzální rady – to je důvod, proč navštívit výživového poradce. Sestavíme vám jídelníček, který pokryje požadavky vašeho metabolického typu, bude respektovat vaše chuťové preference a nijak neohrozí váš finanční rozpočet.

Kromě stravovacího režimu se budeme bavit o všech dalších složkách podmiňujících stanovený cíl. Poradíme vám, jak na pohybovou aktivitu, aby vedla k efektivnímu spalování tuku, bavit se budeme i o roli psychiky, která i v případě úpravy hmotnosti hraje zásadní roli. A je dobré o tom něco vědět.

Přibírání na váze

Zatímco někdo by si mohl myslet, že přibrat je jednoduché, my víme, že tomu tak není. Pokud máte problém nabrat nějaké to kilo, ukážeme vám, jak na to. Výživové poradenství totiž není jen o shazování tělesného tuku, ale také o kontrolovaném přibírání na váze. Tuk totiž pro naše tělo není tak zbytečný, jak by se mohlo zdát. Naopak má celou řadu nepostradatelných vlastností a zajišťuje procesy, bez kterých se neobejdeme. Ukážeme vám, jak se zbavit podváhy, protože představuje vážná zdravotní rizika.

Výživa při diabetu a pre-diabetu

Cukrovka je tichým strašákem, který může zabíjet. Ukážeme vám, v čem spočívá podstata její prevence, ale také, jak zmírnit její průběh. Určitě víte, že právě strava a životní styl dokáží mnohdy víc než hrst prášků. V případě diabetu to platí stoprocentně. Kompenzaci (pre)diabetu 2. typu pomocí změny stravovacích zvyklostí a životního stylu se věnujeme s mimořádnou péčí. Naším dlouhodobým cílem je navázat v této oblasti užší spolupráci s lékaři-diabetology.

Jídelníček pro seniory

Ve své praxi se často setkáváme s dotazy, zda se staráme i o klienty staršího věku, tedy 60 a více let. Naše odpověď je jasná „Kdy jindy než ve starším věku, se stávají strava a životní styl zásadním faktorem rozhodujícím o kvalitě života?“ Odhoďte zábrany a objednejte sebe nebo své blízké. Sami uvidíte, jak vyvážená strava a přiměřený pohyb změní váš život.

Pomoc při sestavení diety

Často se stává, že lékaři svým pacientům předepíší dietu, ale ti si podle ní nedokážou sestavit jídelníček. Proto jsme tady my, abychom pomohli. Na základě zjištěné diagnózy a podle doporučení lékaře sestavíme výživový plán, díky němuž podpoříte svou léčbu a konečné uzdravení.

Jídelníček pro děti

Výživa pro děti není jednoduché téma. Obezita u dětí je stále častější problém, nadváhou trpí průměrně 30 % dětí. Zatímco v dětství je ještě mnoho prostoru vše změnit, v dospělosti se nadměrných kil budou zbavovat mnohem složitěji. Ukážeme vám, jak jednoduše napomoci vašemu dítěti vypořádat se s nadváhou a začít jíst a žít zdravě. Jídelníček pro děti a naše poradenství je tak skvělou investicí do budoucnosti vašeho potomka.

Výživa pro sportovce

Speciální výživa pro sportovce je velmi důležitá, protože značně ovlivňuje celkový výkon. Některé studie říkají, že je to dokonce od 20–35 %. Zvýšit svůj úspěch ve sportu až o čtvrtinu díky jídelníčku pro sportovce je skvělou možností, jak se opět posunout dál. Kromě toho vám ale poradíme také s regenerací a podobně. Poskytneme vám kvalitní fitness poradenství v oblasti zdravého životního stylu a výživy.

Výživa pro zdravý životní styl

Jestliže patříte mezi ty, kteří se mohou pochlubit ideální váhou, ale rádi byste věděli, jaký styl výživy je pro vás z dlouhodobého hlediska ideální, ukážeme vám příklad takového jídelníčku. Bude vycházet z požadavků vašeho metabolického typu, což s sebou přinese neocenitelný bonus – lepší kondici, více energie, méně únavy. Je to málo?

Udělat první krok – to je to, co odlišuje vítěze od poražených. (Brian Tracy)